Місячник бібліотеки


 
 



Запрошуємо бібліотекарів закладів загальної середньої освіти взяти участь у Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек «ЧИТАЮЧА ШКІЛЬНА РОДИНА – СТРАТЕГІЧНЕ ЗАВДАННЯ БІБЛІОТЕКИ», що проходитиме 1–31 жовтня 2024 р. у рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек.

Для здійснення науково-методичного супроводу організації та проведення місячника фахівцями Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського та Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» підготовлено  методичні рекомендації та рекомендаційний бібліографічний список.

✔ Рекомендації-2024

✔ Рекомендаційний бібліографічний список


План заходів 01.10-31.010 2024 н.р

З 1 до 31 жовтня в межах Міжнародного місячника шкільних бібліотек щорічно проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек (наказ МОН України від 12.08.2014 № 931). У 2024 році десятий ювілейний місячник відбуватиметься під гаслом «Читаюча шкільна родина – стратегічне завдання бібліотеки».

03.10.2024 

Учні 3 класу долучилися до місячника шкільних бібліотек та взяли участь у конкурсі малюнків "Мій улюблений літературний герой".
Не можем без казки
У світі ми жити.
Бо казка нас вчить,
Як потрібно дружити.
Як зло подолати,
Як хитрих провчити,
Як добрих і чуйних

Й сміливих любити!


Буктрейлер Орден Місяця


https://fb.watch/vcH1rcuiSQ/

14.10.2024

З учнями нашого ліцею продовжується цикл заходів до місячника бібліотеки. Сьогодні завітала до учнів 2 класу. Проведено годину спілкування з теми: "Вчимося любити книжки: кожна книга - це світ, який чекає на нас". З учнями вправлялися на платформі wordwall виконуючи онлайн вправу "Приказки та прислів'я про книгу". Учні розширили уявлення про книгу, її значення в житті людей, професії пов’язані з її створення; активізували в мові слова, пов’язані з літературою, ознайомились з прислів’ями та приказками про книгу; закріпили правила поведінки з книгою; шанобливе ставлення до книги.


 
 
 

Запрошуємо бібліотекарів закладів загальної середньої освіти взяти участь у Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек «ВІРЮ В МАЙБУТНЄ ТВОЄ, УКРАЇНО!», що проходитиме 1–31 жовтня 2023 р. у межах Міжнародного місячника шкільних бібліотек.

Для здійснення науково-методичного супроводу організації та проведення місячника фахівцями Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України та Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України підготовлено методичні рекомендації та рекомендаційний бібліографічний список.

Рекомендації-2023

Рекомендаційний бібліографічний список

 

 

 

ПЛАН 2023 н.р

№ п/п

Назва заходу

клас

посилання

1.

Відкриття місячника, оголошення план проведення

1-10

 

2.

Віртуальна туристична подорож містами України

 1-10

https://www.youtube.com/watch?v=BA2FY2_0lkE&t=114s

3.

Мультимедійна презентація «Моя Україна. Цікаві факти»

1-10

https://drive.google.com/file/d/1-a4QuAXTRkZ923mcmRwMbeJG6-XQNTj_/view?usp=sharing

4.

Бібліофреш «10 книг про Україну і українців»

1-9

https://drive.google.com/file/d/1217H7hbTNuj3

5.

Сімейні зустрічі в бібліотеці «Моя й твоя родина – частина України»

1-4

https://vseosvita.ua/library/moia-i-tvoia-rodyna-chastyny-ukrainy-596326.html

6.

Конкурс дикламаторів « Юні поети»

5-9

класні керівники 

педагог організатор

7.

Гра-вікторина «Я і Україна»

1-4

https://drive.google.com/file/d/1yO8158FNHZ_

8.

Слайд-презентація «Звичаї та традиції козаків»

1-10

https://drive.google.com/file/d/1MAt5Sm97xafEews2nGibkPT

9.

Фотоконкурс «Наша спільна мрія  вільна Україна»

8-10

Класні керівники

10.

Підведення підсумків місячника. Створення колажу заходів, відзначення найактивніших учасників.

1-10

Подяка  

03.10.2023  Учні 2 класу приєдналися до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек і подорожували цікавими місцями України.


 





 До Всеукраїнського місячника бібліотек долучилися учні 4 класу. Створивши свій мультик із пластиліну "Моя Україно!"


 

 

11.10.2023 Бібліограф «10 книг про Україну й українців». До Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек учні нашого ліцею ознайомилися із літературою творів нових українських авторів. 

 
 
 13.10.2023 До Всеукраїнського місячника шкільної бібліотеки була проведена сімейна зустріч в бібліотеці «Моя й твоя родина – частина України». До нас у гості завітали родини: Галіба Олена Анатолівна зі своїм онуком Андрієм, Щурик Олеся Олександрівна із сином Ярославом та маленька майбутня учениця Анна-Марія із мамою Гришаєвою Ольгою. Діти обрали собі ті книги, які припали до душі.

 
18.10.2023  В рамках проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек "Вірю в майбутнє твоє, Україно!" учні 8 та 9 класів Ганнівського ліцею підготували повідомлення про життя та виразне читання віршів молодої поетеси з містечка Буча на Київщині Інелли Огнєвої. На жаль, вона пішла з життя через невиліковну хворобу. Але за своє коротке життя (лише 21 рік) встигла випустити три збірки своїх поезій, до яких власноруч оформлювала обкладинки.
вірші  
25.10.2023  В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек 2023 учні прийняли участь у заході Звичаї та традиції козаків. Розгадували ребуси, кросворди. Отримали масу задоволень від отриманих знань про козацтво.
 
 

 27.10.2023 
В рамках проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек "Вірю в майбутнє твоє, Україно!" учениця 9 класу Ксенія Гузей презентує свій фотоколаж
" Наша спільна мрія - вільна Україна!".
 

 
31.10.2023 Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2023 "Вірю в майбутнє твоє, Україно!". Він сприяв пробудженню у школярів інтересу до історії України; вихованню почуття любові до Батьківщини та поваги до її історії, почуття патріотизму, відповідальності за долю своєї країни.
Щиро дякуємо всім, хто брав участь у наших заходах! Разом до перемоги! Наша рідна Україно! Ти дорога усім нам. Ми віримо, що минуть тяжкі часи, і Україна відродиться!
Україно, ми віримо в твоє майбутнє!
 

 
 
 
 


 
 
 
 
    План 
 
 
 
 
 
26.10.2022 р. На базі Ганнівського ліцею  було проведено  віртуальну гру-мандрівку Україною "Простори в нас такі широкі, А місті сіл що не злічить".

 
 Матеріал містить сценарій мандрівки та мультимедійну презентацію. Вважаю доцільним в цей час проведення такого заходу, щоб учні вчергове зрозуміли, що Україна - єдина, прекрасна, цікава тощо. Обрала п'ять пунктів відвідування відповідно до Півдня, Сходу, Заходу, Півночі та Центру України, згадавши про величне свято Великодня.
 
18.10.2022 р.Відео-огляд "Україна незламна", Відео-огляд «Ми - українці" 
 

Мета: ознайомлення дітей з областями України, історією і культурними пам’ятками нашої Батьківщини.  Мапа України пропонує віртуальні подорожі областями України, які розкриють всю красу, героїчність та неповторність нашої славетної держави.

 
 
 


 

 
 
 

21.10 2022 р. В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «В НАС ЄДИНА МЕТА – УКРАЇНА СВЯТА, НЕЗДОЛАННА НІКИМ І НІКОЛИ!» Онлайн-конкурс віршів «Украдена весна». "Украдена весна"   

 У такі непрості часи для нашої держави важливо виховувати у дітей почуття любові до рідної країни, гордості за свою національну приналежність, навчати їх української мови. З цими завданнями допоможуть впоратися поетичні твори відомих українських письменників, вчителів та поетів. Вони знайомлять дітей з історією, культурою нашої держави, красою її природи і традиціями нашого народу. Декламування віршів, насправді, не тільки дуже гарно, а й корисно. Завдяки ньому учні розвивають дикцію, пам’ять та свій словниковий запас.


 

Як я знаю Україну     з учнями 7 класу.



 


 
 

 
12.10.2022 р. У рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «В нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!» Проведена година -спілкування: «Чому важливо відчувати приналежність до нації, народу" з учнями 6 класу .
Де діти поглибили знання про нашу державу — Україну, ознайомились з відмінністю понять "народ" від "нація", національна ідентичність ; сприяло формуванню національної свідомості школярів; виховування патріотів рідної держави; прищеплювання почуттів любові до рідного краю; розвивати пізнавальні інтереси, творчі здібності.
 

 
 



 
 
 
 

 

 

 
 
 
 

03.10. 2022 р.  Віртуальна виставка книг, що популяризують українську історію та боротьбу українського народу за незалежність. «Незалежна і свята ти – мати Україна!»

 


 
 








 
 Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом « Сучасна бібліотека  Нової української школи» - простір для освітніх можливостей кожного учня.
 

План  проведення

Всеукраїнського місячника 2021 н.р

«КРАЄЗНАВСТВО В ШКІЛЬНІЙ БІБЛІОТЕЦІ: 

НОВІ ТРАДИЦІЇ ТА ЦІННОСТІ»

 
 
 
               План проведення
 
 
 
 
 
Всеукраїнський місячник 2021 "КРАЄЗНАВСТВО В ШКІЛЬНІЙ БІБЛІОТЕЦІ: НОВІ ТРАДИЦІЇ ТА ЦІННОСТІ". Краєзнавчі подорожі " Кочубеївські штольні"

 Якщо ви любите штольні, катакомби і печери, вам сюди. Штольні, як можна здогадатися з їх назви, належали заможним панам Кочубеям. На початку ХХ століття вони були власниками навколишніх земель. Промисловий об’єкт з’явився у 1904 році і пропрацював лише до 1915 року. Потім про нього фактично забули. І це не дивно, адже рудник знаходиться досить далеко від цивілізації, посеред поля, до якого веде грунтова дорога.

Кар’єр відносно невеликий, завдовжки 185 метрів. Тут налічується 5 штолень загальною довжиною до 250 метрів. В одній із них залишилася декорація зі зйомок – дерев’яна тачка.

Протягом століття локація приваблювала тільки поодиноких любителів екстремальних розваг. Після зйомок фільму “Червоний” кількість охочих побачити штольні збільшилася. Тим паче, кінематографісти залишили по собі деякі декорації, зокрема дерев’яні сходи, якими можна спуститися всередину.

Дістатись до цього цікавого місця, який технічно знаходиться у Кіровоградській області, найкраще всього з Кривого рогу. Всього півгодини будь-якою маршруткою у бік Жовтих Вод (з автостанції Терни) до села Ганнівка, і як тільки ви в'їжджаєте у село (не проїжджаючи річку, їхати НЕ до зупинки "центр"), ви звертаєте направо біля пам'ятнику Отаману Кості Степовому-Блакитному  і через хвилин 30-40 спокійного кроку по прямій ви дістанетесь до місця призначення.

 


 
 
 
Всеукраїнський місячник 2021 "КРАЄЗНАВСТВО В ШКІЛЬНІЙ БІБЛІОТЕЦІ: НОВІ ТРАДИЦІЇ ТА ЦІННОСТІ". "Природні парки: гордість та краса". "Шумлять дерева мого краю"
Кожна людина має свої заповітні улюблені місця в селі, місті, будинку, на полі. І обов’язково у багатьох людей є улюблений куточок природи, де можна приємно провести час, відпочити, помилуватися околицями та помріяти. Коли наше життя сповнене безліччю труднощів і проблем, часом дуже корисне таке усамітнення.

 
 
 
 
 
Всеукраїнський місячник 2021 "КРАЄЗНАВСТВО В ШКІЛЬНІЙ БІБЛІОТЕЦІ: НОВІ ТРАДИЦІЇ ТА ЦІННОСТІ". Родинний краєзнавчий конкурс «Мій родовід і край». Метою Конкурсу є виховання у підростаючого покоління патріотизму, любові до свого роду, збереження сімейних традицій, дослідження родинної спадщини.
Створення родового дерева – це тривалий і цікавий процес, який охоплює спілкування з родичами, пошук старих родинних документів і фото. До конкурсу долучилися діти та їхні батьки: учениці 1 класу Амброзяк Софія, Котяй Олександра, учениця 2 класу Руденко Анастасія та учень 5 класу Щурик Ярослав. Дівчата із 7 класу Бережна Анастасія, Гуковська Надія.
 

 
 
 
 
 
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2021 «КРАЄЗНАВСТВО В ШКІЛЬНІЙ БІБЛІОТЕЦІ: НОВІ ТРАДИЦІЇ ТА ЦІННОСТІ Виставка історико-краєзнавчих проектів «Вивчай і знай свій рідний край»
Основою краєзнавчої роботи у нашій бібліотеці є формування фондів краєзнавчої літератури, історико - краєзнавчих проектів, які включають в себе інформацію про область в цілому, інші краєзнавчі документи, в яких висвітлюється економічний стан краю, історичні і культурні особливості району, села Ганнівки, екологічні проблеми, а також твори місцевих письменників, публікації про видатних людей краю і таке інше. Разом із учнями 8 класу відбулася презентація Виставки історико-краєзнавчих проектів «Вивчай і знай свій рідний край», де учні мали можливість дізнатися інформацію про життя нашого села : історію, науку, освіту, літературу, мистецтво, а також про видатних особистостей рідного краю. Метою такої роботи було залучити учнів до активного вивчення місцевої історії та культурних надбань рідного краю, посилити мотивацію у вивченні вітчизняної історії.
 
 




 
 
 
 
Всеукраїнський місячник бібліотек під гаслом "Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності". "Рушникове диво"
З давніх-давен наші бабусі та прабабусі вишивали українські рушники. Цей процес увінчувався особливим таїнством, бо наші предки ніколи не сідали вишивати, хворі або з поганим настроєм. Вони віддавали нитці всю свою любов, позитивні емоції, світлі думки, заряджаючи тканину на добре служіння людям. Часто вишиті рушники називали оберегом родини, їх вішали над іконами, це був невід'ємний атрибут на різноманітних святах та народних гуляннях, ним зустрічали родичів та гостей.
 

 
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2021 «КРАЄЗНАВСТВО В ШКІЛЬНІЙ БІБЛІОТЕЦІ: НОВІ ТРАДИЦІЇ ТА ЦІННОСТІ. «Декламування поезії аматорів села Ганнівки»
Патріотичним піднесенням і в той же час м'яким ліризмом та філософією життя відзначається поезія вчителя Олени Бабенко. Вірш "Сон дитинства" читає учениця 8 класу Зюзікова Наталія.
та Біла Анна учениця 8 класу "На березі життя".
 

 
 

 
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2021 «КРАЄЗНАВСТВО В ШКІЛЬНІЙ БІБЛІОТЕЦІ: НОВІ ТРАДИЦІЇ ТА ЦІННОСТІ . «Декламування поезії аматорів села Ганнівки»
Вірш Валерії Пилипенко "Мамині сни", який присвячений загиблому герою АТО Хрулю Олександру. Фрагмент цього вірша декламує учень 5 класу Максимчук Олександр.
 

 
 
Всеукраїнський місячник бібліотек під гаслом "Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності". Майстер-клас "Лялька - мотанка" учні 7 класу.
Про українські рушники та вишиванки знають повсюди і в Україні і далеко за її межами, а от про ляльку-мотанку інколи не знають нічого. Прекрасно що традиції створення та використання таких ляльок збереглися та продовжують відроджуватися. Мотанки давні родинні обереги українців. Такі ляльки уособлюють собою єднання сімейних зв’язків поколінь.
 




 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 



План  проведення

Всеукраїнського місячника

« Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів 

Дата

Тема заходів

Форми заходів

Присутні класи

Відповідальний

01-09.10

 «Екологія в художній літературі».

 

«У світі дивовижної природи».

Година спілкування;





Книжкова виставка;

 

 

1-10

 

 

1-10

 Класні керівники

 

Актив бібліотеки

Гришаєва Л.В

12-16.10

 «Квіти навколо нас»

«Моє хобі читання»

"День екологічної культури"

«Чиста водиця – світу цариця»

 Фотоконкурс


Фотоконкурс

 Тематичний день

 Година спілкування

8 - 9

 

 

 

1-9

Гришаєва Л.В

Вихователі ГПД

 

Класні керівники

19-23.10

 

 

 

20.10

«Планета у руках дітей».

«Рідне село-через призму екології».

 

«Знай, люби, бережи».

 

 Конкурс малюнків

 

Відеоролик та презентація


Екологічний Брейн - ринг

1-7

 

 

9-10

 

3-4

Гришаєва Л.В

 

 

Класні керівники

 

Гришаєва Л.В

26-30.10 

«Барви осені рідного краю».

«Ми-друзі природи».

«Шедеври вечірнього сонця».

Екскурсія під час осінніх канікул

Екологічна година


Фотоконкурс

1-10

 

 

 

 

8-10

 

Класні керівники

Гришаєва Л.В

 

Підбиття підсумків

Відзначення переможців

1-10

Бібліотекар

Класні керівники

 

Директор школи                                                Канівець О.М

 




 Звіт місячника шкільної бібліотеки 2019

 План місячника шкільної бібліотеки 2019

Немає коментарів:

Дописати коментар