Новини


 
 
 

  

 

Повернення підручників до шкільної бібліотеки

 

Клас

Дата

Час

Відповідальні

1

01.06

10.00

Крамаренко В.В

2

01.06

10.20

Висторопська Н.С

3

01.06

11.40

Соломко Т.В

4

01.06

12.00

Ляхович Л.В

5

02.06

08.15

Щурик Д.О

6

02.06

10.20

Марченко А.В

7

03.06

12.00

Галіба О.А

8

03.06

14.00

Пилипенко О.В

9

01.06

08.20

Гришаєва Л.В

10

03.06

0815

Коваленкова С.М

 

 

Також просимо повернути в бібліотеку літературу, отриману в минулі роки.















День вишиванки 2020 в Україні / фото УНІАН
19 травня 2020 Свята .


День вишиванки 2020: коли святкують, цікаві факти про український етнічний одяг .
У День вишиванки український традиційний одяг надягають усе більше людей не лише в нашій країні, а по всьому світу. Українську вишиванку часто називають кодом нації. Залежно від історичного регіону України деталі та тематика орнаменту вишиванок відрізняються. Тому за зашифрованими у ній символами можна визначити регіон походження її власника. Коли святкують День вишиванки 2020.
Читайте також Зелені свята: легенди, традиції, чим прикрашати дім День вишиванки – не офіційне й відносно молоде, проте дуже улюблене народне свято. Цього дня заведено одягати національне вбрання, куди б не довелося йти – на роботу, на зустріч із друзями чи деінде. Традиційно День вишиванки відзначають щороку в третій четвер травня. 
З днем вишиванки привітання / maximum.fm

Таким чином, у 2020 році це свято відзначатимемо 21 травня. Історія появи Дня вишиванки Свято зародилося як студентська ініціатива. Ідею акції у 2006 році запропонувала на той момент студентка Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича Леся Воронюк. Дівчина запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Її підтримали інші студенти та викладачі й одяглися відповідно. Ілюстрація Спершу вишиванки вдягнули декілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Нині ж у цей день український традиційний одяг надягають усе більше людей не тільки в нашій країні, а по всьому світу. Цікаві факти про українську вишиванку Українська вишиванка має дуже давнє походження. Численні дослідження свідчать, що вбрання із вишивкою створювали ще до VI ст. Перші вишиванки відігравали не стільки функцію одягу, а, згідно з повір’ями, були таким собі оберегом для їхніх власників від зла. Тому сорочки оздоблювали візерунками на рукавах, комірах і подолі, щоб візерунок торкався тіла. Вишивати національний одяг раніше бралися лише жінки, адже саме вони дарували виробу потужну позитивну енергетику. Зараз вишивають не тільки жінки, а й чоловіки. У кожному регіоні України є своя техніка вишивання, орнамент і традиційні кольори вишиванки. Іноді навіть окремі села можуть похвалитися своїми особливими вишиванками. 
Вишиванка – це особлива національна традиція українців / фото УНІАН
В Україні є близько сотні різних вишивальних технік. Серед найвідоміших – хрестик, гладь, низь, мереження, бігунець, плетіння. Вишивка однієї сорочки може займати від двох тижнів до трьох років – усе залежить від складності технік. 
Першим модником, який поєднав українську вишиванку із буденним одягом, став Іван Франко. Він стильно скомбінував вишиту сорочку із піджаком. Саме у такому вигляді письменника можна побачити на 20-гривневій купюрі. 
Найбільша кількість людей у вишиванках, яка зібралась в одному місці, була зафіксована у День Незалежності в 2011 році у місті Рівному. На центральному Майдані міста тоді зібралося 6570 людей у вишиванках. 
У День вишиванки 2020 масових заходів проводитися не буде / фото УНІАН
Цю цифру зафіксовано у Книзі рекордів України. Сьогодні найбільш розповсюджені вишиванки білого кольору. Натомість вишиванки чорного кольору у давнину було прийнято одягати лише чоловікам. Українське національне вбрання все більше надихає дизайнерів. На модних подіумах тема вишивки подається у найрізноманітніших варіантах.

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/m/lite/holidays/den-vishivanki-2020-koli-svyatkuyut-cikavi-fakti-pro-vishivanki-11002550.html


04.05
                                             

"Цікавинки з бібліотечної скриньки"

Чи знаєте ви, що... 4 травня – День народження розкладної парасольки.
Парасолька – пристрій, призначений для захисту людини від сонячних променів і дощу. Часом винаходу парасольки вважається середина XI століття до нашої ери. Вперше цей пристрій почали застосовувати в таких країнах, як Індія, Китай, Тибет, а потім Стародавня Греція і Рим. У Західній Європі парасольки з’явилися у XVII столітті. Перша розкладна парасолька винайдена в Парижі 4 травня 1715 року. Вона служила захистом від сонця. А від дощу парасольку вперше застосував англієць Джонас Хенвей в 1750 р.
Цікаві факти: 

Історія першої парасольки ➤ В Індії символом багатства і влади вважалася парасоля. Чим знатнішою була людина, тим більше її свита мала право носити за ним парасольок. Володар мав 13 парасольок, що символізували сонце і розташовані навколо нього 12 знаків зодіаку.
➤ У Тібеті білі або жовті парасолі вважаються символами духовної величі, тоді як світській владі більше відповідають парасолі з павиного пір'я. Потім зі сходу парасолі перекочували в Древню Грецію, потім — в Рим, де ними користувалися лише жінки.
➤ У 1969 році Бред Філіпс отримав патент США на складану парасолю, яку компанія Totes почала продавати в США в 1970 році
➤У 2012 році на одному з бульварів міста Агеда в Португалії розташувалася яскрава і неповторна інсталяція, створена фірмою "Sextafeira", яка називається "Ширяючі парасольки". Дана інсталяція так сподобалася людям, що вона вже третій рік прикрашає вулиці міста, не тільки радуючи око великою кількістю кольорів, але і даруючи прохолодну тінь у жаркі дні або проливні будні.
➤Вслід за Агедою, весною 2013 року Вулиця Парасольок з'явилася в Анталії. Розташована вона в центрі міста, неподалік від Калєїчи і вулиці Ататюрка. Насамперед, Вулиця Парасольок вражає своїм оформленням. Близько 600 парасольок найрізноманітніших кольорів як ніби ширяють у повітрі. Незважаючи на те, що парасолька вважається певним символом негоди, строкаті фарби, використані в оформленні, створюють атмосферу веселощів і безтурботності, і зовсім не нагадують про дощ. Хоча є в них і практична функція - порятунок від настирливого сонця.

Детальніше: https://senfil.net/index.php?newsid=26 

 26.04

Безкоштовні Інтернет-ресурси для книголюбів


Корисна збірка Інтернет-ресурсів - Сучасні освітні технології ...
Шановні друзі, до вашої уваги добірка Інтернет-ресурсів, на яких можна безкоштовно читати онлайн, завантажувати, слухати твори художньої літератури. Найбільш повно представлені ресурси, що надають доступ до україномовних книжок. Усі посилання активні та актуальні на сьогодняшній день. 

КНИЖКИ УКРАЇНСЬКОЮ

AeLib: Бібліотека світової літератури. Оригінали та переклади укр мовою. 

Diasporiana українська діаспорна електронна бібліотека.


E-bookua.org.ua скачати електронні книги українською безкоштовно.


JavaLibre. Бібліотека книг українською мовою.


Libruk. Українська електронна бібліотека  твори різних за жанром і часом українських письменників-класиків і сучасних авторів


SHIFT Library CMS Е-бібліотека української та зарубіжної літератури українською мовою


UkrBooks.com українська та світова література


АудіоКниги українською. Аудіокниги онлайн


Букнет. Літературна платформа для читання і публікації книг. Читати книги онлайн безкоштовно


"ВІДКРИТА КНИГА" OpenBook безкоштовна електронна бібліотека класики української та світової літератури


Електронна бібліотека української літератури (університет Торонто)


ПОЕТИКА: Бібліотека Української Поезії Найпопулярніша в Інтернеті поетична бібліотека українською мовою.


ПУБЛІЧНА БІБЛІОТЕКА імені Лесі Українки міста Києва. Електронна бібліотека.


СЛУХАЙ. Бібліотека аудіокниг українською мовою.

Українська література. Електронна бібліотека - Все для вивчення Укр. літ.


УкрЛіб: Бібліотека Української Літератури Найбільша онлайн бібліотека української та світової літератури українською мовою


УКРЛІТ.ORG публічна електронна бібліотека української художньої літератури


Флибуста. Книжное братство. Книжки українською мовою


Чтиво. Вільна онлайн-бібліотека україномовної літератури


ДЛЯ ДІТЕЙ


UA:Казки. Радіо хвиля авторських казок українською мовою для дітей


Весела Абетка. Люби - рідне, читай - українське!


Дерево Казок - казки для дітей та дорослих. Безкоштовний архів авторських та народних казок, написаних українською мовою. Читати та слухати казки онлайн


Електронна бібліотека НБУ для дітей. У фонді Національної бібліотеки України для дітей є багато книжок, які збереглися в країні у одиночних примірниках і зберігаються у зібранні рідкісних і цінних видань


Українська казка. Читати онлайн


Читанка. Дитяча публічна онлайн-бібліотека


24.04 

Мовне диво Дмитра Білоуса

До 100-річчя від дня народження Дмитра Білоуса - 15 Квітня 2020 ...
24 квітня - 100 років від дня народження українського поета, перекладача, літературного критика, громадського діяча - Дмитра Білоуса. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка за книгу "Диво калинове". Автор збірок гумору та сатири, книжок для дітей, статей, літературних публікацій.

 Народився Дмитро Григорович 1920 року в селі Курмани, нині Недригайлівського району Сумської області в селянській багатодітній сім'ї Ганни Давидівни і Григорія Миколайовича Білоусів (був десятою дитиною). Як згадував сам Дмитро Григорович, «сімейка в мого батька була, як у того Омелечка, про якого в народній пісні співається... Було нас одинадцятеро дітей. Я був десятою дитиною, якраз «лялькою в колисці», коли старші вже парубкували". Після закінчення школи поїхав до Харкова, де вчився на робітничому факультеті та працював на електрозаводі. 1938 року вступив на філологічний факультет Харківського університету. Його однокурсниками були Олесь Гончар і Григорій Тютюнник. Друкувався з 1935 року.
   З початком Великої Вітчизняної війни добровольцем пішов на фронт. Після тяжкого поранення лікувався у шпиталі міста Красноярськ у Росії. Потім у Москві був співробітником редакції радіомовлення для партизанів і населення окупованих території України. Писав гуморески для радіожурналу «Сатиричний залп», друкувався в журналі «Перець», писав вірші для партизанських листівок.
  • 1945 року закінчив філологічний факультет Київського університету.
  • 1948 року закінчив аспірантуру на кафедрі української літератури.
  • Член Спілки письменників України з 1948 року.
  • У 1947—1951 рр. — заступник відповідального редактора журналу «Дніпро».
  • У 1968—1976 рр. — відповідальний секретар комісії Спілки письменників України.
  • Член-кореспондент Академії педагогічних наук України з березня 1994 року, почесний академік АПНУ з 2000 р., голова комісії художнього перекладу Спілки письменників України з 1976 року.
Твори: Осколочним! (збірка гумору та сатири); Веселі обличчя (збірка гумору та сатири); Вічно живаДиво калинове (збірка); Хліб і словоЧари барвінкові (збірка)

Нагороди. Премії
  • Лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка (1990)
  • Лауреат премії імені Максима Рильського (1976)
  • Лауреат премії імені Олександра Копиленка (1989)
  • Лауреат премії імені Лесі Українки (1997)
  • Лауреат премії імені Олени Пчілки (2001)




22.04

Одужуй моя Плането! Процвітай і посміхайся!

Сьогодні, 20 березня, День Землі
В цьому році 22 квітня ювілейний 50-й День Землі! 
Цей день – є символом єдності, усвідомленням того, що тільки спільними зусиллями можна боротися з глобальними проблемами. У цей день кожен мешканець планети може зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища: очистити від сміття прилеглі території, висадити хоча б одне дерево, посіяти квіти на клумбі, відмовитися б хоча б на один день від автомобіля, щоб покращити навколишнє середовище.
Щоб дізнатись більше пропоную познайомитись з цікавими матеріалами:
відео-ролик "День Землі"
Всё для уроков географии : ПРЕЗЕНТАЦИИ УЧЕНИКОВвідео-презентація
розмальовки для дітей
вебліографічний посібник "Природа" С.Полтавець
Слід пам’ятати, що благословенна земля ця не дісталася нам у спадщину від батьків – ми взяли її в борг у нащадків!
Люди Землі, давайте любити і берегти планету, на якій ми живемо, бо це наш спільний дім!
    


Зіркова історія Шарлотти Бронте


21 квітня - день народження однієї з самих найвідоміших романтисток Великобританії - Шарлотти Бронте, авторки знаменитих романів        "Джен Ейр", "Вільєтт", "Шерлі","Вчитель". Вона мріяла писати з дитинства і подарувала світу чотири чудових романи, якими захоплюються, читають, екранізують і зараз.
 познайомтесь із її життям та творчістю Матеріал з Вікіпедії 
➤ цікава історія створення роману "Джен Ейр"
➤ читати книги можна за посиланням
➤ аудіокнига "Джен Ейр" тут


ФАНТАСТИЧНИЙ СВІТ ЮВІЛЯРА

Марина и Сергей Дяченко - фото, биография, личная жизнь, новости ...14 квітня святкує своє 75-річчя відомий український фантаст - Сергій Дяченко. Одна з найяскравіших дійових осіб в царині вітчизняної, і не лише вітчизняної, фантастики, людину, яку не треба представляли тим, хто цікавиться літературою подібного жанру.
    Народився майбутній письменник 14 квітня 1945 року. У Сергія Дяченка дуже багата й цікава біографія, скільки всього у його житті було:з відзнакою закінчив Київський медичний інститут, працював психіатром, кандидат біологічних наук, закінчив сценарний факультет ВДІКу в Москві, працював у кінематографі, був автором сценаріїв для цілої низки документальних та художніх фільмів (в 1978-му фільм майбутнього фантаста «Генетика і ми» отримав Гран-прі на Всесоюзному кінофестивалі. Дипломною роботою Сергія став сценарій художнього фільму про Миколу Вавілова. Лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка 1987 року за повнометражний науково-популярний фільм «Зірка Вавилова».
Marina and Sergey Dyachenko.jpg                  А чи знаєте ви, що:
1. Сергій пише у співавторстві з дружиною Мариною. Знамените письменни
цьке подружжя дебютувало романом-фентезі «Брамник» (1994), що розповідає про чарівника, позбавленого магічної сили за який отримали премію Єврокону-96.
2. У літераторів майже 20 років був «третій співавтор» - чорний кіт Дюшес, володар персонального посвідчення з фото про членство в Асоціації письменників України. Функції Чорного Дюшесу зараз виконує його тезка рудого кольору.
3. Казки, які розповідались подружжям дочці перед сном, лягли в основу збірки «Повітряні рибки» і серію оповідань «Казки для Стаськи».
4. Марина та Сергій Дяченки – лауреати більш ніж 80 літературних нагород у царині фантастики, 2005 року їх було визнано найкращими фантастами Європи.
5. У 2007 році Дяченки ввійшли в «ТОП-100 найвпливовіших українців» за версією журналу «Кореспондент».
6. На загальноєвропейській конференції фантастів «Євроскон-2008» в Москві їх роман «Vita nostra» був удостоєний Премії як кращий фантастичний роман початку ХХІ сторіччя.
7. У 2011 році їх документальний кінофільм «The will of Victory (A Doc Opera)» про Другу світову війну, створений в співдружності з американськими кінематографістами, був висунутий на здобуття премії «Оскар», а також став лауреатом кінофестивалю 2012 року у США.
8. В кінці нульових років 21 століття Сергій і Марина написали сценарій для фільму «Залюднений острів» режисера Федора Бондарчука, анавесні 2012-го вийшов телевізійний серіал «Біла гвардія» (у 2013 року удостоєна Національної кінопремії «Золотий орел» (російський аналог «Оскару») як найкращий серіал року, у створенні сценарію якого брали участь Дяченки.
9. Твір «Ритуал», що розповідає про кохання дівчини та дракона-перевертня екранізований в 2015 році під назвою «Он – дракон. Фільм увійшов до трійки найкасовіших фільмів в міжнародному прокаті в 2016 році.
10. Марина і Сергій Дяченко - творці жанру «м-реалізм», назва якого може розшифровуватись як «мета-реалізм» або як реалізм «магічний»(вони не пояснюють значення цієї літери).
11. Успівавторстві написано понад 25 романів, десятки повістей та оповідань, кілька дитячих книжок. Найвідомішіїхні твори: «Ритуал» (1996), «Бастард» (1996), «Шрам» (1996), «Відьминвік» (1997), «Печера» (1998), «Останній Дон Кіхот» (2000), «Варан» (2004), «Ключ відкоролівства» (2005), «Vitanostra» (2007) та інші.
За відкритими матеріалами з мережі Інтернет
Тож сьогодні знайомимось із творами Сергія та Марини Дяченко для маленьких читачів. Читати книги можна тут. Раджу прочитати:

Габрієль і Сталевий Лісоруб - фото книги
Габрієль і Сталевий Лісоруб

Колись давно, в дитинстві, Габріель вчинив дурницю. Лише одну, але непоправну. І його плем'я на величезному кораблеві зі сріблястими вітрилами полетіло шукати інших світів. Габріель мешкає у гущавині лісу. Він грає на арфі, флейті і сопілці, читає кам'яні книжки і п'є чай з духмяних трав. 
Джерело: https://nashformat.ua/authors/maryna-ta-sergij-dyachenky-books

Повітряні рибки - фото книги
Повітряні рибки
З кожної сторінки цієї книжки на читача повіє свіжий вітер радості, подарованої знаменитими українськими фантастами Мариною та Сергієм Дяченками і прекрасним художником Арсеном Джанікяном. Так пишуть, малюють і думають люди третього тисячоліття...
Джерело:https://nashformat.ua/products/povitryani-rybky-920060

Жирафчик і пандочка - фото книги
Жирафчик Пандочка
У цій книзі — маленькі історії великих друзів Жирафчика і Пандочки: їхні походи до оперного театру, у модні клуби, поїздки на море, катання на лижах, дні народження... У кожній оповіді романтичний Жирафчик готовий прийти на допомогу своєму всюдисущому другові... 
Джерело: https://nashformat.ua/products/zhyrafchyk-i-pandochka-920015



Пригоди Марійки Михайлової
Пригоди Марійки Михайлової - фото обкладинки книгиУ місті знову скоєно злочин! Пограбовано банк, а злочинець у поросячій масці безслідно зник! Розкрити таке не під силу навіть Майорові Міліції. На допомогу поспішає досвідчений детектив — третьокласниця Марійка Михайлова, яка неодмінно знайде докази і викриє жадібного грабіжника. А ще вона рятує затонулі скарби, знаходить викрадача шоколадних цукерок і повертає до магазину найбільшу в місті іграшкову залізницю.  Злочинці, стережіться! 
Джерело: https://nashformat.ua/products/prygody-marijky-myhajlovoi-920086

Долина совісті - фото книгиДолина совісті
Хіба можемо ми уявити, наскільки страшною для людини є цілковита самотність? Коли в твоєму житті, житті талановитого і успішного письменника, немає місця жодній рідній душі чи навіть просто другові. Коли ти привид, невидимка серед натовпу. Бо хрест твій – жахлива здатність прив’язувати до себе людей. Прив’язувати до смерті. У нього немає шансів перехитрувати власну долю і стати щасливим. Тільки любов може все змінити. Хай на мить, на кілька митей... Або назавжди... Якщо їй вдасться перейти Долину Совісті. 
Джерело: https://nashformat.ua/products/dolyna-sovisti-326964
Буктрейлер "Ритуал" Марина Та Сергій Дяченко

Немає коментарів:

Дописати коментар