Україна пройшла важкий шлях, щоб стати незалежною державою, єдиною та неподільною. Тож відзначення Дня Соборності знову поєднує українців, підкреслює їхній патріотизм та готовність об’єднатися заради рідної країни.
Огляд літератури до Дня Соборності України
22 січня - День Соборності України, свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз'єднання Української народної республіки (УНР) та Західноукраїнської народної республіки (ЗУНР), яке відбулося 1919 року на Софійській площі в Києві.
Субтельний О. «Україна: історія»
Грунтовний підручник з української історії. Книга професора Йоркського університету в Торонто (Канада) українця за походженням Ореста Субтельного визнана на Заході кращим популярним викладом історії України англійською мовою. Дещо незвична для нашої аудиторії, вона викличе інтерес передусім нетрадиційною концепцією української історії, прагненням автора до наукової об'єктивності, неупередженістю позиції, зваженістю оцінок, а головне — ідеєю національного відродження України.
Нагаєвський, І. «Історія Української держави двадцятого століття»
Книга доктора Ісидора Нагаєвського, написана в еміграції,висвітлює події в Україні часів Центральної Ради, Гетьманату, Директорії (1917-1921рр.). на основі документів, свідчень сучасників, на тлі тогочасних подій в Європі автор розгортає картину боротьби за державність України в усій її складності і суперечливості. Думка автора полягає в тому, що Україна могла стати незалежною державою ще тоді.
Грушевський М. «Новий період історії України»
Твір складається із семи розділів, де в хронологічному порядку йдеться про перебіг подій в Україні в період світової війни, Лютневої і Жовтневої революцій, проголошення і перших кроків Української Народної Республіки, боротьби за її незалежність.
«Українська нація : шлях до самовизначення» (М.М. Вівчарик, П.Т. Панченко, В.І. Чмихова)
Автори цієї книги чи не вперше сміливо й чесно на багатому фактичному матеріалі переконливо доводять, що українська нація – це реальність, яку не треба заперечувати, а з якою слід рахуватися. Видання допоможе глибше зрозуміти родовід і духовні витоки нації та усвідомити драматичну історію українського народу.
«Новий довідник: Історії України»
«Новий довідник: Історія України» подає відомості з історії нашої Вітчизни від найдавніших часів до сьогодення. Завдяки стислому, зрозумілому текстові та оригінальній структурі користувачі зможуть швидко знайти вичерпну відповідь на багато питань з історичної проблематики. Довідник можна використовувати як для вивчення окремих тем, так і для повторення вже пройденого. Видання розраховане на широке коло користувачів.
Сергієнко П. « Соборна Україна: від ідеї до життя»
Аналізується зміст поняття «соборність». Простежується розвиток ідеї соборності на різних історичних етапах. Розглядаються шляхи розбудови соборної України у сучасних умовах.
Брати Капранови «Мальована історія незалежності України»
Незалежність не впала з неба – державницька традиція живе на наших землях зі скіфських часів і фактично не переривалася до 1991-го. Короткий і зрозумілий виклад подій минулого разом із мальованими історіями дозволить читачам легко зорієнтуватися у такому складному питанні, як походження Української держави та боротьба за її встановлення, а пантеон героїв дасть приклад для наслідування. Це – книжка для дорослих і дітей, для батьків, які хочуть, щоб їхні нащадки виросли українцями.
Полонська-Василенко Н. « Історія України» У 2 т. Т. 2. Від середини XVII століття до 1923 року
Цей загальний нарис національної історії свого часу був підготовлений як підручник для вищих шкіл. Висвітлюється передусім політична історія України, багатовікова боротьба її народу за власну державність.
Другий том оригінального дослідження української історії висвітлює період від середини ХVII ст. до початку 20-х років минулого століття.
Немає коментарів:
Дописати коментар